Ogłoszenia Parafialne – 3.12.2023 r.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu. Adwentu – który jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa podczas Bożego Narodzenia i powtórnego na końcu czasów. I-sza Niedziela Miesiąca Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Taca na potrzeby parafii.
 2. W tym tygodniu:
  • w środę – Wspomnienie Św. Mikołaja, Biskupa
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
  • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Święto patronalne młodzieży żeńskiej. Po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci komunijnych. Na Mszę zapraszamy wszystkie dzieci komunijne i ich rodziców.
 3. Za tydzień – II Niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Wschodzie
 4. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu – Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje głosić będzie ks. Prof. Henryk Skorowski. Każdego dnia okazja do spowiedzi w Niedzielę na każdej Mszy a w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00
 5. Od jutra “Roraty”, czyli poranna Msza Św. do Matki Bożej o godz. 7.00. Roraty przez cały okres Adwentu od poniedziałku do soboty. Na Roraty zapraszamy dzieci z serduszkami za dobre uczynki. Które będą posłaniem w żłóbku dla dzieciątka Jezus. Codziennie jedno z serduszek będzie losowane – przewidziane nagrody jak w latach ubiegłych.
 6. Wychodząc z kościoła możemy zabrać z tablicy na końcu kościoła tradycyjne  “Gwiazdeczki”- karteczki z podanym wiekiem i płcią  dzieci na paczki świąteczne. Przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego jest też wystawiony kosz na żywność, słodycze oraz kosmetyki i chemię gospodarczą na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za pierwsze “Gwiazdeczki”. Bóg zapłać.
 7. Codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i Ziemi Świętej oraz śpiewem Suplikacji.
 8. Spotkanie bierzmowanych w poniedziałek 4.12. o godz. 19.00 grupa A, w środę 6.12. o godz. 17.00 grupa B.
 9. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne.
 10. Burmistrz Błonia, Rada Miejska i Centrum Kultury zapraszają na dzień 3.12. do parku “Bajka” na początek świątecznych iluminacji oraz przybycie Świętego Mikołaja, który zatrzyma się na rynku o 15.30 oraz na Kiermasz Świąteczny w dniach 9-10 grudnia na Błońskim Rynku.
 11. W dniu 18 grudnia br. do godz. 14.00 na parkingu za figurą Jana Pawła II, będą zbierane przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw “Pro Missio” zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na pomoc dla Misji. 
 12. Dziękuję hydraulikowi Panu Madrakowi za wymianę kaloryfera w budynku plebanijnym.
 13. Pan organista Grzegorz roznosi nadal opłatki po domach. Możemy też nabyć opłatki u Pana Grzegorza po każdej Mszy Świętej.
 14. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza m.in. kalendarz na 2024 rok ze stroną poświęconą kościołowi w Passie. W sprzedaży są jeszcze świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia (Stół Wigilijny)