Ogłoszenia Parafialne – 3.10.2021 r.

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. I-sza Niedziela Miesiąca Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Taca na potrzeby parafii. Na wszystkich Mszach gościmy Zespół „Czeremszyna” z Tarnopola na Ukrainie. Zespół będzie śpiewał na Mszach oraz po każdej Mszy da krótki koncert na rzecz Domów Dziecka z Tarnopola i okolic. Możemy wspomóc dzieci z Domów Dziecka na Ukrainie nie tylko ofiarami, ale również pomocą materialną: ubraniami, wyprawką szkolną, zabawkami czy słodyczami, przekazując bezpośrednio dziś Zespołowi
 2. W tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy
  • w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 3. W Niedzielę XXVIII Niedziela Zwykła. XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Zbiórka do specjalnych puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Na Mszy o godz. 18.00 – Sakrament Bierzmowania.  Sakramentu udzieli naszej młodzieży ks. Biskup Rafał Markowski
 4. W październiku Nabożeństwa Różańcowe. W naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe połączone będą z modlitwą o ustanie koronowirusa – codziennie o godz. 17.30.
 5. Przez październik są przyjmowane wypominki za naszych zmarłych: roczne, za które modlimy się w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.00, jednorazowe czytane 1 i 2 listopada podczas procesji żałobnych oraz Msze roczne odprawiane w 1-sze piątki miesiąca o godz. 18.00.
 6. W minionym tygodniu parafia otrzymała relikwie Błogosławionego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i zakupiła relikwiarz z płaskorzeźbą Błogosławionego. Relikwie są od środy wystawione na ołtarzu.
 7. Parafialny Caritas prowadzi pomoc żywnościową dla potrzebujących. Prosimy o ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy by zgłaszały się do Pana Grzegorza organisty i przewodniczącego Caritasu.
 8. Spotkania dla bierzmowanych w środę i piątek w kościele o godz. 19.00 oraz w sobotę ze świadkami bierzmowanych o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w sobotę o godz. 18.00.
 9. Terminy I-szych Komunii Świętych w naszej parafii w Niedziele 8 i 15 maja 2022 roku.
 10. W terminie 14 – 17 października br. planowany jest wyjazd pielgrzymkowy  do Sanktuariów na Śląsku. Prosimy o pilny kontakt z ks. Proboszczem zainteresowanych wyjazdem ze względu na bliski termin pielgrzymki. Są wolne miejsca. Dokładny program w gablocie.
 11. Dziękuję Panu Grzegorzowi za drobne remonty na plebanii i opiekę nad zielenią wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki. Szczególnie polecamy album o nowym błogosławionym Kardynale Wyszyńskim oraz różańce.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 14.  W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Kazimierz Bożyk. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…..