Ogłoszenia Parafialne – 3.01.2021 r.

  1. Dziś II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Taca na potrzeby parafii.
  2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek, a w naszym kościele limit to 60 osób na każdej Mszy Świętej.
  3. W tym tygodniu, w środę – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy poświęcenie kadzidła i kredy. Msze jak w Niedzielę. Po Mszy o godz. 11.30 w ramach dorocznej procesji Trzech Króli koncert kolęd – dzieci otrzymają okolicznościowe królewskie korony. Po Mszach puszka na Misje. A Pan kościelny będzie  rozprowadzał kadzidło i kredę oraz okolicznościowe nalepki na drzwi.
  4. W Niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.
  5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
  6. Dzięki Waszej ofiarności – kochani w Nowy Rok wchodzimy bez długów, mimo bardzo wielu inwestycji w roku 2020. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy Paniom Mariom za kwiaty, dezynfekcję i przygotowanie kościoła na Niedzielę. Bóg zapłać.
  8. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: albumy maryjne, o świętych oraz prasę katolicką i inne dewocjonalia.
  9. Po 17 stycznia zgodnie z tradycją kapłani będą odwiedzać zainteresowane rodziny z wizytami duszpasterskimi zwanymi kolędą. Ze względu na pandemię będziemy odwiedzać tylko te rodziny, które zaproszą księdza – tj. potwierdzą gotowość na wcześniej podane propozycje terminów odwiedzin podanych w ogłoszeniach parafialnych. Potwierdzenia będą przyjmowane na specjalnych listach przez sołtysów, czy wybrane osoby z danej ulicy, czy domu. Ze względu na pandemię kapłani będą chodzić po rodzinach bez ministrantów. Osoby, które nie będą mogły przyjąć kapłana w swoim domu, zapraszamy w środy po terminie kolędy na godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na modlitwę w intencji mieszkańców. Będzie można wtedy złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby parafii, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek na swój fundusz.