Ogłoszenia parafialne – 29.03.2020 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu
 2. Ze względu na ograniczenia ilości osób mogących uczestniczyć we Mszach w Niedzielę i dni powszednie, przypominamy wskazania Episkopatu, że pierwszeństwo obecności na Mszach mają osoby, które zamówiły intencję.
 3. W tym tygodniu:
  • w środę – rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej przez ks. Kard. Kazimierza Nycza (2007)
  • w czwartek – 15 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II (2005)
  • w piątek – Dzień skupienia i pokuty, I-szy Piątek Miesiąca
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca
 4. W Niedzielę –  Niedziela Palmowa na początku każdej Mszy poświęcenie palm. I-sza Niedziela Miesiąca. Początek Wielkiego Tygodnia. Taca na potrzeby parafii – ofiary można wpłacać na konto parafialne podane na stronie internetowej w kontaktach.
 5. Zamiast rekolekcji wielkopostnych w tym roku w naszej parafii – w piątek 3 kwietnia odbędzie się całodzienny dzień pokutny. Po Mszy o godz. 7.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament z możliwością indywidualnej i grupowej adoracji, a w konfesjonałach będą dyżurowali kapłani.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja, modlitwa różańcowa i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W piątki i Niedziele śpiew Suplikacji po Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 7. W naszej parafii przez cały Wielki Post Drogi Krzyżowe dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych o godz. 18.30. W Niedziele o godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.  
 8. W zakrystii są przyjmowane zapisy na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 9. Parafialny Caritas przyjmuje zgłoszenia od osób starszych, samotnych potrzebujących pomocy (np. przy zakupach) w czasie kwarantanny ze względu na pandemię koronawirusa oraz zgłoszenia osób, gotowych pomagać innym – w tym szczególnym czasie egzaminu z realizacji przykazania miłości bliźniego.
 10.  W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc materialną dla potrzebujących na Święta Wielkanocne oraz doraźną na czas pandemii koronawirusa. Do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary pieniężne na paczki świąteczne. Dziękujemy za pierwsze paczki i  ofiary pieniężne. Bóg zapłać.
 11.  Przy krzyżu adoracyjnym na końcu kościoła jest  wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Jezusa.
 12. W minionym tygodniu została dokończona renowacja wszystkich drzwi do naszej świątyni przez Pana Grzegorza – naszego organistę. Bóg zapłać.
 13. Od 30.04. do 3.05.br. parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś, a od 27.06 – 10.07.2020 roku pielgrzymkę autokarową do krajów bałkańskich. Programy pielgrzymek na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Na dzień dzisiejszy nie ma informacji odwołujących wyjazdy pielgrzymkowe.
 14.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 15.  U Pana Kościelnego możemy też nabyć świece Caritasu na stół Wielkanocny. Wzory świec przy obrazie Jezusa Miłosiernego
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 17.  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy dwóch naszych parafian: Ryszarda Kaliszewskiego i Kazimierza Gawryś – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….