Ogłoszenia Parafialne – 28.03.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy poświęcenie palm – również na zewnątrz.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych w kościele obowiązuje noszenie maseczek. W naszym kościele limit osób na Mszy to 45 osób oraz zachowanie dystansu 1,5 m między osobami. Zachęcamy pozostałe osoby do uczestnictwa we Mszy na zewnątrz gdzie mamy nagłośnienie.
 3. W tygodniu: Wielki Tydzień.
  • w czwartek – o godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej
  • w piątek –  o godz. 17.00 – Liturgia Męki Pańskiej
  • w sobotę – o godz. 19.00 – Wigilia Paschalna (święcenie pokarmów przed kościołem oraz na punktach zorganizowanych przez parafian) 
 4. W Niedzielę Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją (z zachowaniem ograniczeń pandemicznych) oraz o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00
 5. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie
 6. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż do adoracji do Wielkiego Czwartku oraz puszka na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Krzyż w czasie pandemii adorujemy przez ukłon i modlitwę.
 7.  W okresie pandemii Caritas parafialny nieprzerwanie pomaga osobom potrzebującym pomocy. Dziękujemy za ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Tradycyjnie przy ołtarzu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przez okres Wielkiego Postu jest wystawiony kosz na pomoc dla potrzebujących do Wielkiej Środy. Dziękuję za paczki. Paczki na święta będą roznoszone od 1.04.
 8. Pod hasłem “Dzielmy się miłosierdziem” możemy pomóc dzieciom i młodzieży robiąc dla nich paczki na święta. Z tyłu kościoła są karteczki z danymi dzieci potrzebującymi pomocy. Paczki przynosimy do Wielkiej Środy.
 9. W ostatnim tygodniu Pan Grzegorz +- organista wyremontował i pomalował kancelarię parafialną, która w Wielkim Tygodniu będzie czynna jedynie do Wielkiej Środy. Bóg zapłać.
 10. W Wielki Wtorek – 30.03. będziemy odwiedzać chorych ze spowiedzią i komunią przed świętami, zamiast Wielkiego Piątku, który jest I-szym Piątkiem miesiąca, prosimy o zgłaszanie chorych dziś i jutro w zakrystii lub kancelarii.
 11. W tym roku  nasza parafia przeżywa 25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: albumy, modlitewniki oraz prasę katolicką i inne dewocjonalia. Możemy też nabyć ostatnie świece Caritas na stół Wielkanocny.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.