Ogłoszenia Parafialne – 27.12.2020 r.

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek, a w naszym kościele limit to 60 osób na każdej Mszy Świętej.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Święto Świętych Młodzianków.
  • w czwartek – Sylwester, o godz. 17.30 Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
  • w piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze jak w niedzielę I-szy Piątek Miesiąca.
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła, I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 4. W Niedzielę II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, I-sza Niedziela Miesiąca. Taca na potrzeby parafii.
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30  wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 6. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.produktów żywnościowych, słodyczy i  chemii gospodarczej dla osób potrzebujących pomocy na święta oraz akcji „Gwiazdeczka” – paczka dla dzieci pod choinkę. Dziękujemy również za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub „Gwiazdeczka”. Kochani – dzięki Waszej ofiarności ponad 130 dzieci otrzymało „gwiazdeczki” i 30 rodzin z naszej parafii oraz sąsiednich mogło godnie przeżyć święta. Dziękuję też Caritasowi i wolontariuszom za ich dostarczenie. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycje przekazywane osobiście (anonimowo 500 zł.), wpłacane na konto parafii oraz zwiększone ofiary składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, zarówno z parafii jak i wielu osobom spoza parafii.
 8. Dziękuję harcerzom z Błonia za Światełko Betlejemskie. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi z ekipą za przystrojenie kościoła choinkami oraz za same choinki. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy Paniom Mariom za kwiaty, stroiki oraz dezynfekcję i przygotowanie kościoła na Święta. Bóg zapłać.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką i inne dewocjonalia.
 12. Po 17 stycznia zgodnie z tradycją kapłani będą odwiedzać zainteresowane rodziny z wizytami duszpasterskimi zwanymi kolędą. Ze względu na pandemię, będziemy odwiedzać tylko te rodziny, które zaproszą księdza – tj. potwierdzą gotowość na wcześniej podane propozycje terminów odwiedzin podanych w ogłoszeniach parafialnych. Potwierdzenia będą przyjmowane na specjalnych listach przez sołtysów, czy wybrane osoby z danej ulicy, czy domu. Ze względu na pandemię kapłani będą chodzić po rodzinach bez ministrantów. Osoby, które nie będą mogły przyjąć kapłana w swoim domu, zapraszamy w środy po terminie kolędy na godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na modlitwę w intencji mieszkańców. Będzie można wtedy złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby parafii, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek na swój fundusz.
 13. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki śp. Maryla Cieślak i Krystyna Kujawa polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…