Ogłoszenia Parafialne – 27.03.2022 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Tzw. „Niedziela Radości” – kolor fioletowy zastępuje róż. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 2. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy o godz. 18.00 odbyło się przyrzeczenie i odnowienie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchową adopcję podjęło ponad 50 osób. Przypominamy, że w naszej parafii w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza Św. w intencji dzieci nienarodzonych i osób, które podjęły duchową adopcję.
 3. W piątek na wieczornej Mszy została zebrana taca dla dzieci z i na Ukrainie. Zebraliśmy 1257 zł. Bóg zapłać.
 4. Dziękuję wszystkim osobom, które czynnie wzięły udział w całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie o pokój na Ukrainie (z piątku na sobotę). Zarówno grupom parafialnym, jak i indywidualnym osobom. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 6. W tygodniu: 
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. 15 rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej Kardynała Kazimierza Nycza w Metropolii Warszawskiej.
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.  17 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.
 7. Za tydzień V Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii  początek Rekolekcji Wielkopostnych. Na wszystkich Mszach nauki i okazja do spowiedzi.
 8. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00, a nauki będzie głosił ks. Andrzej – pomagający naszej parafii.
 9. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 – dla dzieci, a o 18.30 dla dorosłych. W Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30.
 10. Z tyłu kościoła w okresie Wielkiego Postu jest wystawiony krzyż adoracyjny i puszka na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.
 11. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji. Od początku wojny modlimy się też o pokój dla Ukrainy.
 12. W piątek 1 kwietnia o godz. 20.00 w salce parafialnej katecheza dla dorosłych. Zapraszamy.
 13. Przyjmowane są nadal dary w postaci żywności, leków, środków higieny, koców, kołder, śpiworów, poduszek itp. dla uchodźców, za które serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Część pomocy została przekazana matkom z dziećmi z Ukrainy – w tym tygodniu ponad 30 osobom. Dzięki pomocy Pana Grzegorza (przewodniczącego Caritas) kolejne 3 matki z dziećmi znalazły bezpieczne domy. Dziękuję osobom, które przyjęły uchodźców.   
 14. Nasz parafialny Caritas prowadzi punkt pomocy i zbiórki od wtorku do soboty od godz. 17.00 do 17.30 lub po wieczornej Mszy Św. w salce z tyłu budynków plebanijnych za oczkiem wodnym.
 15. W okresie Wielkiego Postu nie zapominamy też o osobach potrzebujących pomocy z naszej parafii, którym pomagamy codziennie, a szczególnie chcemy jak co roku pomóc na Święta Wielkanocne – rodzinom i dzieciom. Dlatego przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc dla nich.  Prosimy o żywność, zabawki słodycze itp. na paczki świąteczne. Prosimy też o wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub do puszki na tyle kościoła z napisem Caritas.
 16.  Trwają obecnie dalsze prace w kościele w Passie. Są kładzione tynki wewnętrzne, zamówione zostały brakujące okna oraz nowe ławki. Koszt jednej ławki to 1300 zł. Mile widziani sponsorzy.
 17.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii. Bóg zapłać.
 18.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken… Program na tablicy ogłoszeń i na www. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 19. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce, obrazy. Możemy też nabyć świece Caritasu na stół wielkanocny. Świec jest ograniczona ilość.
 20. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 21.  W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafian Śp. Mirosław Jaworski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….