Ogłoszenia parafialne – 26.05.2019 r.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy – Dzień Matki.  II grupa dzieci na Mszy o godz. 11.30 przystąpi do I-szej Komunii Świętej.
 2. W tym tygodniu:   we wtorek  Rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski (1981 r.). Podczas Nabożeństwa Majowego modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego;  w środę Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy; w piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę Wspomnienie Św. Justyna, Męczennika. Dzień Dziecka.
 3. Za tydzień  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. XII Święto Dziękczynienia, pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Po Mszach zbiórka do specjalnych puszek na prowadzenie dalszych prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 4. W naszej parafii o godz. 11.30 rocznica dzieci komunijnych. Prosimy parafian nie zainteresowanych uroczystością w Niedzielę (2.06.) o  wybranie innych Mszy Świętych.
 5. W dniu wczorajszym 25 maja w Bazylice Archikatedralnej 19 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Polecamy modlitwom neoprezbiterów.
 6. W tym tygodniu przy kościele w Passie zostały zamontowane słupki, brama i furtka pod nowe ogrodzenie, rozpoczęto prace nad odwodnieniem kościoła oraz przeprowadzono konieczne prace elektryczne, zostały też złożone dokumenty do PGE dla pozyskania własnego źródła energii elektrycznej (dotychczas korzystaliśmy z prądu Pałacu).  W kościele parafialnym zamontowano nowe bezpieczniki i poprawiona została instalacja elektryczna doprowadzająca prąd m. in. do nowej salki czy lampki wiecznej przy tabernakulum. Za prace elektryczne i przygotowanie niezbędnych dokumentów serdecznie dziękuję Panu inżynierowi. Bóg zapłać. Prowadzone były także prace porządkowe wokół budynków katechetycznych.
 7. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowe. Dzięki zmianie będziemy mieli więcej miejsc siedzących. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 8. W naszej parafii nabożeństwa majowe i czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na Nabożeństwa kancelaria parafialna przez maj i czerwiec jest czynna od 17.00 do 17.30.
 9. W poniedziałek i czwartek próba po Mszy wieczornej dla grupy dzieci rocznicowych z 2.06.
 10. W tym tygodniu spotkania Bierzmowanych grupy D.
 11. W  miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu w niedziele nastąpi zmiana porządku nabożeństw. Zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 będzie Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 będzie Msza o godz. 11.00.
 12. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych proszę o szybki kontakt. W najbliższą środę spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę o godz. 19.00 w salce obok jadalni.
 13.  Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wystrój i posprzątanie kościoła oraz za dar ołtarza ufundowany przez obie grupy – biały ornat. Bóg zapłać.
 14.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku. Mamy też bestseller – książkę kard. Waltera Kaspera „Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem”, którą można nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
 15. Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.