Ogłoszenia parafialne – 26.04.2020 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych (1 osoba na 15 m2 ) od 20 kwietnia br. w naszym kościele (888 m2) może jednorazowo uczestniczyć 59 osób. 
 3. W tym tygodniu: 
  • w środę –  Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła – patronki Europy, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej,
  • w piątek – Wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika. Msze o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Pierwsze Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30.  I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od 17.00,
  • w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. 
 4. W Niedzielę – IV Niedziela Wielkanocna, rocznica Konstytucji 3 Maja, święto narodowe. Dzień Emigranta. I-sza Niedziela Miesiąca. Taca na potrzeby parafii. Puszka na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju i czerwcu połączone z nabożeństwami Majowymi i Czerwcowymi Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 6. Ze względu na przedłużający się czas pandemii koronawirusa w Polsce zostaje odwołany w naszej  parafii termin I-szych Komunii Św. i Rocznicy. I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na 11 i 18 października a Rocznica na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – zgłoszenia wyboru terminu będą przyjmowane od czerwca.
 7. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy budowlę schodów do kościoła i przebudowę wejścia do naszej świątyni. Prace są wykonywane ze względu na wcześniejszy zakup granitu na schody oraz zadatkowanie prac. Czeka nas jeszcze montaż 5 kolejnych okien do kościoła w Passie – również zadatkowanych przed pandemią koronawirusa.
 8. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii na pomoc dla najbardziej potrzebującym w czasie pandemii.
 9. Dziękuję parafianom i osobą uczęszczajacych do naszego kościoła za wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni (do 20.04. odnotowaliśmy 30 wpłat: od 12 zł do 1000 zł. Razem: 3 686 zł. oraz 6 wpłat na Caritas razem 1 120 zł).  Serdeczne Bóg zapłać za pomoc materialną wszystkim ofiarodawcom, gdyż w bieżącym miesiącu same stałe opłaty np. za gaz, elektryczność, wodę ścieki kosztowały parafię 6 155 zł.
 10.  Są wolne intencje mszalne.
 11.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 12.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.