Ogłoszenia Parafialne – 26.03.2023 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.
 2. W tym tygodniu:
  • w czwartek – Początek rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii
  • w piątek – O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci a po Mszy o godz. 18.00, około godz. 19.00 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Błonia z parafii Świętej Trójcy do naszej parafii.
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca. O godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca. 16 rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej przez ks. Kard. Metropolitę Kazimierza Nycza w Archidiecezji Warszawskiej.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, na każdej Mszy obrzęd poświęcenia palm – zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Początek Wielkiego Tygodnia. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych. 18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.
 4. Program Rekolekcji – w terminie od 30 marca do 2 kwietnia br. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 8.00 Msza z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych, o godz. 10.00 i 17.00 dla dorosłych a o godz. 19.00 dla młodzieży szkół średnich, studentów i pracujących (wyjątek w piątek o godz. 18.00). W rekolekcje – nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji po Mszy o godz. 10.00.  Rekolekcje głosić będzie ks. Krzysztof Mętlewicz.
 5. W Niedziele Wielkiego – Postu Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30, modlitwa o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. Mamy wystawiony kosz przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego na paczki świąteczne dla potrzebujących. Z tyłu kościoła mamy karteczki na paczki świąteczne dla dzieci z podanym wiekiem i płcią dzieci
 7. Z tyłu kościoła (przy krzyżu do adoracji) mamy wystawioną puszkę na kwiaty do grobu Pana Jezusa
 8. 15 kwietnia br. w sobotę o godz. 12.00 ks. Bp. Rafał Markowski udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
 9. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia oraz nowe albumy “Święty Prymas” o Błog. Stefanie Wyszyńskim – opracowany przez biblistę ks. prof. Waldemara Chrostowskiego ze zdjęciami Ryszarda Rzepeckiego oraz albumowy komiks dla dzieci “Z Wadowic do Rzymu” o Świętym Janie Pawle II, możemy też zakupić świece Caritas na Święta Wielkanocne oraz palmy na Niedzielę Palmową.
 10. Burmistrz Błonia i Centrum Kultury w Błoniu zapraszają na Kiermasz Wielkanocny w sobotę 1 kwietnia na Rynek w godz. od 9.00 do 15.00.
 11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Janina Górniak i Stanisław Gruca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….