Ogłoszenia Parafialne – 26.02.2023 r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem suplikacji. Taca na Seminarium Duchowne. Po Mszach będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy
 2. Tydzięń temu przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zebraliśmy 4521 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu:
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci a po Mszy wieczornej dla dorosłych.  
   • w sobotę – Święto Św. Kazimierza Królewicza. I-sza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca.
 4. Za tydzień I-sza Niedziela Miesiąca, II Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna.  Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych. Taca na potrzeby parafii.
 5. Dziś 26 lutego o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie i zapisy w kościele dla kandydatów z kl. VIII szkoły podstawowej pragnących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.
 6. 15 kwietnia br. w sobotę o godz. 12.00 ks. Bp. Rafał Markowski udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
 7. Mamy wystawiony kosz przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego na pomoc dla Ukrainy. Do 15 marca możemy składać żywność o przedłużonej dacie ważności, chemię gospodarczą, kosmetyki , środki higieny osobistej.
 8. Z tyłu kościoła przy krzyżu do adoracji mamy wystawioną puszkę na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 9. W tym roku rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w terminie od 30 marca do 2 kwietnia br. Głosić je będzie ks. Krzysztof Mętlewicz z diecezji włocławskiej.
 10. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji. 
 11. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne
 12. W środę 1 marca o godz. 17.00 spotkanie dla grupy 2 młodzieży, która kończy swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 13. W piątek 3 marca o godz. 20.00 zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 14. Dziękuję Państwu Lasoń za zakup krzyża procesyjnego na Drogi Krzyżowe do kościoła w Passie.
 15. Dziękuję Paniom Mariom za wystrój kościoła na Wielki Post. Bóg zapłać.
 16. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, albumy i dewocjonalia.
 17. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Zenon Zawada. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….