Ogłoszenia Parafialne – 25.12.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Święte od godz. 10.00 tak jak w Niedziele. Nie ma Mszy o godz. 8.00. Dziś modlimy się i wspomagamy finansowo katolickie uczelnie w Polsce w tym KUL.
 2. Jutro Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 3. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej. Zgodnie z wytycznymi Sanepidu w naszym kościele może uczestniczyć na każdej Mszy jednocześnie 180 osób niezaszczepionych na Covid-19
 4. W tygodniu:  Oktawa Narodzenia Pańskiego
  • w poniedziałek – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina
  • we wtorek – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników
  • w piątek – Sylwester o godz. 17.30 Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego 2021 połączone z modlitwą o ustanie koronawirusa
  • w sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2022. Msze tak jak w Niedzielę
 5. Za tydzień Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Pierwsza Niedziela Roku i Miesiąca. Taca na potrzeby parafii w tym ogrzewanie i oświetlenie kościoła.
 6. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji.
 7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za paczki z pomocą dla ubogich oraz “gwiazdeczki”, Dzięki Państwa ofiarności ponad 140 dzieci otrzymało “gwiazdeczki” na Święta i ponad 40 rodzin nie tylko z naszej parafii. Serdeczne. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję P. Grzegorzowi naszemu organiście oraz wielu wolontariuszom młodzieży i dorosłym za przygotowanie i dostarczenie paczek potrzebującym oraz za ofiarowane choinki i ubranie ich oraz szopki na święta. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 9. Ojciec Stanisław raz jeszcze dziękuje za ofiary złożone na ośrodek Formacyjny w Lasku Niepokalanowie. Bóg zapłać.
 10. Podziękowania składa również Warszawski Caritas za zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Bóg zapłać.
 11. W terminie: 2 – 11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken … Program na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce. W sprzedaży kalendarze z Św. Janem Pawłem II na 2022 rok.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i osobom modlącym się w naszym kościele na Święta Bożego Narodzenia, które niosą ze sobą wiele radości oraz nadziei na Nowy 2022 Rok. Składamy najlepsze życzenia by nowonarodzony Pan Jezus przyniósł Wam moi kochani: miłość, radość i pokój w życiu rodzinnym oraz sukcesy w życiu zawodowym i naukowym. Wielu radosnych chwil i zadowolenia podczas świątecznych spotkań oraz zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia a w 2022 roku by ustała pandemia.

                                                     Kapłani