Ogłoszenia parafialne – 23.06.2019 r.

 1. Dziś obchodzimy 12. Niedzielę Zwykłą i Dzień Taty.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie w trakcie Nabożeństwa Czerwcowego procesja Eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy wszystkie grupy parafialne: Ministrantów, Bielanki, Asystę Eucharystyczną
 3. W miniony czwartek przeżywaliśmy Boże Ciało. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w procesji: Asyście Eucharystycznej, Ministrantom, Bielankom, Scholi parafialnej z Panem Organistą, grupom parafialnym oraz wszystkim budowniczym ołtarzy na terenie naszej parafii. Szczególnie Panu Grzegorzowi – organiście oraz rodzinom Państwa Stachlewskich, Bartosik, Trzcińskich i Ciesielskich oraz pozostałym osobom m. in. mieszkance Witanowa za kwiaty. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu:  w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę Uroczystość Św. Apostołów: Piotra i Pawła.
 5. Za tydzień 13 Niedziela Zwykła.
 6. W tym tygodniu zostało zakupionych do kościoła kolejnych 16 nowych ławek oraz została podpisana umowa z PGE dla kościoła w Passie.
 7. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowej. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 8. Dziękuję Państwu Grzegorzowi i Barbarze Bartosik za ufundowanie kolejnej ławki do kościoła. Bóg zapłać.
 9. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na Nabożeństwa kancelaria parafialna w czerwcu jest czynna od 17.00 do 17.30.
 10. W  miesiącach wakacyjnych: w lipcu i sierpniu w Niedziele zmiana porządku nabożeństw. Zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – będzie Msza o godz. 12.00. W kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 -będzie Msza o godz. 11.00.
 11. Dziękuję Panom Trzcińskim za renowację kapliczki i figury Matki Bożej z boku kościoła. Bóg zapłać.
 12.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku i ilustrowaną Biblię do dzieci. Mamy też bestseller – książkę kard. Waltera Kaspera „Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem” którą można nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
 13.  Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz pomoc przy Uroczystości Bożego Ciała.  Bóg zapłać.