Ogłoszenia Parafialne – 23.05.2021 r.

 1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Koniec okresu Komunii i spowiedzi wielkanocnej. Możemy dziś zyskać odpust zupełny za śpiew „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”. Koniec okresu wielkanocnego.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych w kościele obowiązuje noszenie maseczek. W naszym kościele limit osób na Mszy  to 60 osób.
 3. W tygodniu:
  • w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Po Mszy wieczornej spotkanie dzieci rocznicowych.
  • w środę – Wspomnienie Św. Filipa Neri, Kapłana
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek – 40 Rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 19.00 w Katedrze Warszawskiej Msza Św. o owoce beatyfikacji
  • w sobotę –  Wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej, Dziewicy. W świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie święcenia Kapłańskie.
 4. W Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy o godz. 11.30 Rocznica I-szej Komunii Świętej, I-szej grupy.
 5. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 6. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Za ofiary jest zakupowana żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na co dzień.
 7. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Jeśli okoliczności pozwolą połączymy tę Uroczystość z Misjami parafialnymi.
 8. Trwa nadal remont pomieszczeń mieszkalnych na plebanii, które nie były remontowane od ich powstania. Remont prowadzi Firma zewnętrzna z Łowicza.
 9. W minionym tygodni została zawieszona  nowa magnetyczna tablica ogłoszeniowa w miejsce zniszczonej drewnianej.
 10. W terminie od 14.08. do 27.08. odbędzie się zaległa Pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny w tym do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca, zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Program znajduje się TUTAJ.
 11. W październiku (od 7 do 10) planowany jest wyjazd pielgrzymkowy „Szwajcaria Saksońska i Czeska” – 4 dni. Informacje u ks. Proboszcza.
 12.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy Maryjne oraz Biblię dla dzieci jako prezent dla dzieci komunijnych. W sprzedaży nowość na rynku wydawniczym – album o Św. Józefie. Album wszechstronnie opisuje życie i świętość Opiekuna Świętej Rodziny na podstawie Biblii i Apokryfów. Zawiera też wiele modlitw do Świętego. Polecamy każdej rodzinie w roku Św. Józefa.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę i I-szą Komunię Św. Bóg zapłać.
 14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian. śp. Helenę Kłos, Annę Dmoch.  Wieczny odpoczynek….