Ogłoszenia Parafialne – 20.12.2020 r.

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek a w naszym kościele limit to 60 osób na każdej Mszy Świętej.
 3. W tym tygodniu: 
  • w czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze tylko o godz. 7.00, pasterka w Passie o godz. 22.00, w parafii tradycyjnie o godz. 24.00;
  • w piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze od godz. 10.00 jak w niedzielę (nie ma Mszy o godz. 8.00);
  • w sobotę – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, II dzień świąt. Msze jak w niedzielę. Oktawa Bożego Narodzenia.
 4. W Niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 5. Od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00 Roraty.  Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki do żłóbka Pana Jezusa. Zakończenie Rorat w Wigilię i rozdanie nagród dla dzieci przychodzących na Roraty.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30  wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 7. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom produktów żywnościowych, słodyczy i  chemii gospodarczej dla osób potrzebujących pomocy na święta oraz akcji “Gwiazdeczka” – paczka dla dzieci pod choinkę. Dziękujemy również za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub “Gwiazdeczka”. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycje przekazywane osobiście, wpłacane na konto parafii oraz zwiększone ofiary składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom zarówno z parafii jak i wielu osobom spoza parafii.
 9. Pan organista roznosi opłatki po domach. Można je też nabyć w kancelarii lub zakrystii. Dziękuje za miłe przyjmowanie w domach i mieszkaniach
 10.  Dziękuję Panom Ciesielskim za naprawienie drzwi i kraty na plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. W ostatnim tygodniu został dokonany przegląd instalacji alarmowej.
 12.  Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 13. Pan kościelny po Mszach rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny jako pomoc świąteczną dla dzieci, albumowe wydanie kolęd ze zwyczajami świątecznymi oraz prasę katolicką i inne dewocjonalia.
 14.  Po Mszach ministranci rozprowadzają sianko na fundusz ministrancki.
 15. Po 17 stycznia zgodnie z tradycją kapłani będą odwiedzać zainteresowane rodziny z wizytami duszpasterskimi zwanymi kolędą. Ze względu na pandemię, będziemy odwiedzać tylko te rodziny, które zaproszą księdza – tj. potwierdzą gotowość na wcześniej podane propozycje terminów odwiedzin podanych w ogłoszeniach parafialnych. Potwierdzenia będą przyjmowane na specjalnych listach przez sołtysów, czy wybrane osoby z danej ulicy, czy domu. Z uwagi na pandemię, kapłani będą chodzić po rodzinach bez ministrantów. Osoby, które nie będą mogły przyjąć kapłana w swoim domu, zapraszamy w środy po terminie kolędy na godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na modlitwę w intencji mieszkańców. Będzie można wtedy złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby parafii, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek na swój fundusz.
 16. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Wiesława Kwiatkowska polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…