Ogłoszenia Parafialne – 2.08.2020 r.

 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła, I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Taca na potrzeby parafii. Po Mszach zbiórka do puszek Caritas na rzecz rodziny znajdującej się ciężkiej sytuacji materialnej. 
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy z racji Tygodnia Św. Krzysztofa. Zebraliśmy 1605 zł, które zostały wpłacone na konto MIVA Polska. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 4. W tym tygodniu: 
  • we wtorek –  Wspomnienie Św. Jana Mrii Vianneya, Kapłana
  • w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Dominika, Kapłana.
 5. W Niedzielę – XIX Niedziela Zwykła.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim osobom, które od początku czynnie uczestniczą w  tym nabożeństwie.
 7. W sierpniu (19-23.08.br.) planowany jest pięciodniowy parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry. W programie: Mezőkövesd, Budapeszt (Buda i Peszt), Murzasichle. Organizator zapewnia pełne bezpieczeństwo epidemiologiczno-sanitarne. Dokładny program na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Program pielgrzymki na Węgry znajduje się TUTAJ.  Są jeszcze wolne trzy miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.
 8. Trwa w naszej parafii akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Z pomocy korzysta każdego tygodnia kilka rodzin z parafii i osoby potrzebujące z innych parafii, gdzie takiej akcji nie ma. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 9. W ostatnim tygodniu była dalej porządkowana lewa andresola przed dokończeniem odnowienia kościoła wewnątrz. Osoby zainteresowane kloszami do lamp mogą nieodpłatnie otrzymać po Mszach.
 10. Za miesiąc rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami.
 11. Przypominam, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałki, środy i czwartki od 17.00 do 17.30 oraz we wtorki i piątki od 8.00 do 8.30.
 12. Przypominam rodzinom, których zmarłych żegnaliśmy w ostatnich tygodniach aby odebrały kartki z terminami Mszy Św. za ich bliskich z ofiar zbieranych podczas pogrzebu. Kartki należało odebrać w niedzielę po pogrzebie, ale nie wszyscy to jeszcze uczynili.
 13. Dziękuję Państwu Felicji i Jarosławowi Magnuszewskim za ofiarę w wysokości 2000 zł na remont kościoła. Bóg zapłać.
 14.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia I albumy oraz Biblię dla dzieci na pamiątki komunijne.
 15.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.