Ogłoszenia parafialne – 2.06.2019 r.

 1. Dziś  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. XII Święto Dziękczynienia, pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Po Mszach zbiórka do specjalnych puszek na prowadzenie dalszych prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W naszej parafii o godz. 11.30 rocznica dzieci komunijnych. Prosimy parafian niezainteresowanych uroczystością w Niedzielę (2.06.) o  wybranie innych Mszy Świętych.
 2. W tym tygodniu:  w poniedziałek: Wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę: Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika, w piątek: I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi (od godz. 17.00), w sobotę: Wspomnienie Św. Jadwigi, Królowej
 3. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Koniec okresu Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Taca na pokrycie zadłużenia za kościół w Passie i parafii.
 4. W tym tygodniu przy kościele w Passie zostało zainstalowane nowe ogrodzenie.  W kościele parafialnym zamontowano barierę przy schodach w nowej salce, a grupa Odnowy w Duchu Świętym zaadoptowała ją do spotkań. Bóg zapłać.
 5. Dzieci komunijne z obu grup ufundowały dla parafii nowy biały ornat, a dzieci rocznicowe puszkę na komunikanty oraz nową ławkę. Bóg zapłać.
 6. Dzieci komunijne w ramach pomocy misjom „Mój dar dla dzieci z krajów misyjnych” przekazały: I-sza grupa: 292 zł,  II-a grupa: 764 zł. Bóg zapłać.
 7. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowej. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 8. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na Nabożeństwa, kancelaria parafialna przez czerwiec jest czynna od 17.00 do 17.30.
 9. W tym tygodniu spotkania Bierzmowanych grupy A, B i C.
 10. W  miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu, w Niedziele zmiana porządku nabożeństw. Zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – będzie Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 -będzie Msza o godz. 11.00.
 11. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych proszę o szybki kontakt.
 12.  Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za wystrój i posprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 13. Po Mszach, Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku i ilustrowaną Biblię do dzieci. Mamy też bestseller, książkę kard. Waltera Kaspera „Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem” którą możemy nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
 14.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.