Ogłoszenia Parafialne – 19.09.2021 r.

 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Po Mszach zbiórka do puszek na parafialny Caritas.
 2. 5 września zbieraliśmy do puszek na pomoc dla Afgańczyków. Zebraliśmy 1420 zł. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy, Bóg zapłać.
 3. W tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • we wtorek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana
  • w sobotę – Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa Kapłana, patrona Warszawy
 4. W Niedzielę XXVI Niedziela Zwykła. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 5. Po wakacjach parafialny Caritas wznowił pomoc żywnościową dla potrzebujących. Co tydzień wydajemy do kilkunastu paczek. Prosimy o ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy by zgłaszały się do Pana Grzegorza – organisty i przewodniczącego Caritasu.
 6. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii w Niedzielę 10.10.2021 r. o godz. 18.00. Sakramentu udzieli naszej młodzieży ks. Biskup Rafał Markowski.
 7. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: w poniedziałek o godz. 19.00 grupa 1. w środę o godz. 19.00 grupa 2. w piątek o godz. 19.00 grupa 3.
 8. Terminy I-szych Komunii Świętych w naszej parafii: w drugą i trzecią Niedzielę maja 2022 roku. Spotkanie dla obu grup w Niedzielę 26 września po Mszy o godz. 11.30. Trwają zapisy.
 9. Ze względu na małe zainteresowanie planowanych wyjazdów pielgrzymkowych  do Sanktuariów w Polsce w październiku, musimy odwołać wyjazd w tym terminie. Proszę o pilny kontakt z ks. Proboszczem osoby, które zapisały się na planowane pielgrzymki.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki. Szczególnie polecamy album o nowym błogosławionym Kardynale Wyszyńskim oraz różańce.
 11. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 12.  W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki śp. Wanda Rucińska i Janina Cieślak. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…..