Ogłoszenia parafialne – 19.05.2019 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocy, W naszej parafii pierwsza grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Św. na Mszy o godz. 11.30.
 2. W tym tygodniu: w piątek  Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
 3. Za tydzień VI Niedziela Wielkanocy. Dzień Matki.  II grupa dzieci na Mszy o godz. 11.30 przystąpi do I-szej Komunii Świętej. Prosimy parafian nie zainteresowanych uroczystością o  wybranie w Niedzielę (26.05.) innych Mszy Świętych.
 4. W dniu wczorajszym w Bazylice Archikatedralnej 19 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Polecamy modlitwom neoprezbiterów.
 5. W tym tygodniu zakupiono do kościoła dwa nowe lekcjonarze, przenośną regulowaną ambonkę. Prowadzona jest generalna renowacja ławek wokół kościoła przez Pana Grzegorza – naszego organistę. Zostały zakupione nowe kwiaty doniczkowe. Do kościoła w Passie zostały zakupione żwir oraz słupki do wcześniej zakupionej bramy i furtki.
 6. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowe. Dzięki zmianie będziemy mieli więcej miejsc siedzących. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 7. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na Nabożeństwa, kancelaria parafialna przez maj i czerwiec jest czynna od 17.00 do 17.30.
 8. W poniedziałek i czwartek próba po Mszy wieczornej (ok. godz. 19.00) dla grupy dzieci komunijnych z 26.05.
 9. W tym tygodniu spotkania Bierzmowanych grupy A, E, F.
 10. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych proszę o szybki kontakt.
 11. Misjonarze Kombonianie Serca Jezusowego dziękują za pomoc i ofiary na misje w Niedzielę 28 kwietnia. Za pamiątki misyjne zebrali 3940,20 zł. Wszystkim parafianom składają serdeczne Bóg zapłać.
 12.  Dziękuję Panom Ciesielskim za prace przy zieleni wokół kościoła a Panu Trzcińskiemu przy kapliczce Matki Bożej. Dziękuję Pani Danusi i Paniom Mariom za pomoc w sprzątaniu terenu wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 13.  Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wystrój i posprzątanie kościoła
 14.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku. Od dziś mamy też bestseller – książkę kard. Waltera Kaspera „Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem”, którą możemy nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
 15.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.