Ogłoszenia Parafialne – 19.03.2022 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Tydzień temu w ramach dzieła pomocy misjonarzom AD Gentes, po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek dla misjonarzy. Zebraliśmy 2007 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.
 4. W tygodniu: 
  1. w piątek –  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy o godz. 18.00 odbędzie się przyrzeczenie i odnowienie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Materiały informacyjne na stolikach przy wyjściu.
  2. w sobotę – dodatkowa Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00 z Odnową w Duchu Świętym.
 5. Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu. Tzw. “Niedziela Radości”, kolor fioletowy zastępuje róż.
 6. W okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 – dla dzieci, a o 18.30 dla dorosłych. W Niedziele Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu (od 3 do 5 kwietnia). W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00, a nauki będzie głosił ks. Andrzej pomagający naszej parafii.
 8. Z tyłu kościoła w okresie Wielkiego Postu jest wystawiony krzyż adoracyjny i puszka na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.
 9. Od 11 marca 2020 r. codziennie do odwołania o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo z modlitwą o ustanie koronawirusa i śpiewem Suplikacji. Od początku wojny modlimy się też o pokój dla Ukrainy.
 10. Przyjmowane są nadal dary w postaci żywności, leków, środków higieny, koców, kołder, śpiworów, poduszek itp. dla uchodźców, za które serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Część pomocy została przekazana matkom z dziećmi z Ukrainy, w tym tygodniu ponad 30 osobom. Dzięki pomocy Pana Grzegorza przewodniczącego Caritas kolejne 3 matki z dziećmi znalazły bezpieczne domy. Dziękuję osobom, które przyjęły uchodźców. 
 11. Nasz parafialny Caritas prowadzi punkt pomocy i zbiórki od wtorku do soboty od godz. 17.00 do 17.30 lub po wieczornej Mszy Św. w salce z tyłu budynków plebanijnych za oczkiem wodnym.
 12. W okresie Wielkiego Postu nie zapominamy też o osobach potrzebujących pomocy z naszej parafii, którym pomagamy codziennie a szczególnie chcemy jak co roku pomóc na Święta Wielkanocne – rodzinom i dzieciom. Dlatego przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc dla nich.  Prosimy o żywność, zabawki słodycze itp. na paczki świąteczne. Prosimy też o wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub do puszki na tyle kościoła z napisem Caritas.
 13.  Od tego tygodnia rozpoczynamy dalsze prace w kościele w Passie. Będą kładzione tynki wewnętrzne, zamówione zostały brakujące okna oraz nowe ławki. Koszt jednej ławki to 1300 zł. Mile widziani sponsorzy. W miniony piątek dostarczono 13 palet tynków. Dziękuję Panu Szybce za czuwanie nad przyjmowaniem transportu, a Panu Leszkowi Mirkowicz za użyczenie gratisowo widlaka do rozładowania transportu tynków. Bóg zapłać.
 14.  Dziękuję za indywidualne ofiary dla parafii. Bóg zapłać.
 15.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo – autokarowa do Grecji min. Aten, Koryntu, Myken… Program na tablicy ogłoszeń i TUTAJ. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 16.  Pan Burmistrz Błonia informuje, że do 30 kwietnia br. prowadzone będą w 100-u losowo wybranych gospodarstwach domowych badania ankietowe, które na celu mają poprawę jakości życia w najbliższej okolicy. Każdy ankieter będzie miał imienny identyfikator i list polecający.
 17. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki, różańce, obrazy. Możemy też nabyć świece Caritasu na stół wielkanocny. Świec jest ograniczona ilość.
 18. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 19.  W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafian Śp. Grzegorz Wojnarowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….