Ogłoszenia Parafialne – 18.12.2022 r.

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu. W naszej parafii początek Rekolekcji Adwentowych. Nauki rekolekcyjne głosi ks. dr. Krzysztof  Niegowski, Salezjanin.
 2.  Rekolekcje potrwają do 20.12. włącznie. W poniedziałek i wtorek nauki na Mszach Św. o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Codziennie na pół godz. Przed Mszami okazja do spowiedzi.
 3. W tym tygodniu: 
  • w sobotę – Wigilia. Msze Św. tylko o godz. 7.00. O godz. 23.15 nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy
 4. Za tydzień Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. o 24.00 – Pasterka, 25.12. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie ma Mszy o godz. 8.00.
 5. Dziś po Mszy w Passie będą sprzedawane książki o. Józefa Augustyna, Jezuity – spowiednika, rekolekcjonisty, psychologa. Ofiary za książki posłużą na zakup dębowych drzwi wejściowych do kościoła w Passie.
 6. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele Roraty – Msze do Matki Bożej. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami i serduszkami za dobre uczynki na posłanie dla Dzieciątka Jezus. Ostatnie Roraty z podsumowaniem konkursu i rozdaniem nagród w Wigilię po Mszy o godz. 7.00.
 7. Po porannej Mszy w Wigilię Harcerze z naszej parafii będą przekazywać Światełko Betlejemskie, które będziemy mogli zabrać do domów na Wigilię. Prosimy, by zabrać świece do odpalenia Światła z Betlejem.
 8. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji. Wyjątek stanowi Wigilia, gdzie nabożeństwo będzie przed Pasterką.
 9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania: w środę o godz. 17.00 grupa 5. Przypominamy kandydatom o obowiązku wzięcia udziału w Rekolekcjach Adwentowych.
 10. Dziękuję za paczki żywnościowe dla potrzebujących oraz tradycyjne świąteczne “Gwiazdeczki” dla dzieci. Paczki przynosimy do 20 grudnia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też za wpłaty na konto parafii i ofiary złożone do puszki z tyłu kościoła.
 11.  Potrzebujących zapraszamy po paczki świąteczne w czwartek i piątek od 16.30 do pomieszczenia z tyłu budynków plebanijnych. Od środy będą też rozwożone “Gwiazdeczki” do dzieci.
 12. Parafia włączyła się (podobnie jak w zeszłym roku) do akcji “Paczka dla Ukrainy”. Przekazaliśmy na Ukrainę 7 specjalnych paczek. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 13. W imieniu Pana Grzegorza – organisty dziękuję Scholi i ministrantom za rozniesienie opłatków po domach i sprzedaż przed kościołem oraz oprawę muzyczną wieczornych Mszy w Niedziele. Bóg zapłać.
 14. Opłatki są nadal do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 15. Dziękuję Panu Mirkowi Nowakowskiemu za dostarczenie choinek do kościoła dla parafii. Bóg zapłać.
 16.  Dziękuję naszemu parafianinowi za odśnieżenie terenu wokół kościoła pługiem śnieżnym oraz Panu Waldkowi kościelnemu za cykliczne odśnieżanie drogi do kościoła. Bóg zapłać.
 17.  Dziękuję Paniom Mariom za troskę o  wystrój kościoła.
 18. Pan kościelny Włodzimierz po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, Biblię rodzinną. Polecamy kalendarz na 2023 r., świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia. Od dziś są w sprzedaży kolorowanki dla najmłodszych oraz albumowe kolędy z płytami CD.