Ogłoszenia parafialne – 18.08.2019 r.

 1. Dziś  XX Niedziela Zwykła.
 2. Tydzień temu po Mszach Schola zbierała ofiary do puszek na wakacyjny wyjazd – razem zebrali 1380 zł. Wszystkim ofiarodawcom składają serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu: we wtorek – Wspomnienie Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła; w środę – Wspomnienie Św. Piusa X, Papieża; w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w sobotę – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła
 4. Za tydzień XXI Niedziela Zwykła.
 5. W tym tygodniu w budynku parafialnym została usunięta awaria hydrauliczna przez naszych parafian, Panów Cieielskich oraz Pana Łęczyckiego. Bóg zapłać. 
 6. Pod koniec września do kościoła zostaną zakupione kolejne ławki. Koszt jednej to 1000 zł. Dwie rodziny w ostatnią niedzielę ufundowały po jednej ławce. Bóg zapłać. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 7. Od września  porządek nabożeństw powróci do przedwakacyjnego w Niedzielę  Msze w kościele parafialnym o godz. 8.00. 10.00, 11.30, 13.00  i 18.00  A w kościele w Passie pozostanie w Niedzielę Msza o godz. 11.00.
 8. We wrześniu (19-22) planowana jest 4 dniowa pielgrzymka autokarowo-promowa „ Odyseja Północy”  do Szawle, Rygi i Sztokholmu. Czyli Litwy, Łotwy, Szwecji.  Zainteresowanych zapraszam do zakrystii, z zaliczką 500 zł.
 9. U ks. Proboszcza są do odebrania Błogosławieństwa Papieża Franciszka zamówione podczas pielgrzymki do Włoch.
 10. Panom Ciesielskim dziękuję za prace przy oczku wodnym oraz uporządkowanie terenu. Dziękuję też Panu Grzegorzowi – organiście, za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 11.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką. Obok albumów o Papieżu i Biblii dla dzieci, mamy w sprzedaży bardzo ciekawą serię „Wszystko o…”  Sakramencie Bierzmowania,  i Bł. Ks. Popiełuszce w cenie 10 zł. oraz kalendarze na rok 2020 – Maryjny i Wileński.
 12.  Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę .  Bóg zapłać.