Ogłoszenia Parafialne – 18.02.2024 r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych. O godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i Ziemi Świętej oraz śpiewem Suplikacji. Taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2.  Tydzień temu podczas XXXII Światowego Dnia Chorego do  Sakramentu Namaszczenia Chorych przystąpiło 123 osób na Mszy o godz. 13.00.
 3. W tym tygodniu
  • w czwartek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła
  • w piątek – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o godz. 17.00 dla dzieci i po Mszy wieczornej dla dorosłych
  • w sobotę – Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00 z Odnową w Duchu Świętym
 4. Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu – Ad Gentes to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Dla naszej parafii to czas Wizytacji Kanonicznej ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 5. Plan Wizytacji: Ks. Kardynał zostanie powitany przez Radę Parafialną na Mszy o godz. 10.00, następnie uda się na Mszę św. do Passu o godz. 11.00. W kościele parafialnym odprawi Mszę o godz. 13.00. O godz. 16.30 przewidziane jest sprawozdanie wszystkich grup parafialnych. Ks. Kardynał będzie też obecny na Nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.30 i Mszy Św. o 18.00. W poniedziałek Ks. Kard. Nycz odwiedzi Szkołę Podstawową nr 1 i miejscowego biznesmena i ofiarodawcę ziemi pod kościół w Passie Pana Wojciecha Rychlika.
 6. Zakończymy wizyty duszpasterskie przyjęło nas ok. 50% mieszkańców parafii (o 115 rodzin mniej niż w roku ubiegłym). Dziękujemy Panu Pawłowi Świeć za podwiezienie kapłana do oczekujących. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję Paniom Mariom za udekorowanie kościoła na Wielki Post. Bóg zapłać.
 8. W okresie Wielkiego Postu na końcu kościoła jest wystawiony Krzyż do adoracji z puszką na kwiaty do Grobu Pańskiego. A przy ołtarzu Bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego kosz na żywność, środki czystości i słodycze na paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy.