Ogłoszenia parafialne – 16.06.2019 r.

 1. Dziś  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. W tym tygodniu:  w poniedziałek – Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika; w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało; w piątek – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
 3. Za tydzień 12 Niedziela Zwykła,
 4. 19 czerwca w środę o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolno-katechetycznego
 5. 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja wyruszy z parafii Świętej Trójcy do naszej. Proszę o udział w niej wszystkich grup parafialnych oraz dzieci komunijnych i rocznicowych w strojach komunijnych.
 6. W tym tygodniu były prowadzone prace porządkowe wokół kościoła i plebanii, były sadzone nowe kwiaty oraz prace elektryczne w kościele w Passie.
 7. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowej. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 8. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na Nabożeństwa kancelaria parafialna przez czerwiec jest czynna od 17.00 do 17.30.
 9.  W  miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu w Niedziele zmiana porządku nabożeństw zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – będzie Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 -będzie Msza o godz. 11.00.
 10. Dnia 22.06 po Mszy o godz. 8.00 (w intencji pielgrzymów) wyrusza dwutygodniowa parafialna pielgrzymka do Włoch.
 11.  Dziękuję Panom Ciesielskim za prace przy oczku wodnym. Bóg zapłać.
 12. Dziękuję Panom Trzcińskim za renowację kapliczki i figury Matki Bożej z boku kościoła. Bóg zapłać.
 13.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku i ilustrowaną Biblię do dzieci. Mamy też bestseller – książkę kard. Waltera Kaspera „Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem”, którą możemy nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
 14.  Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.