Ogłoszenia Parafialne – 14.06.2020 r.

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek obowiązuje zachowanie 2. metrowej odległości.
 3. W tym tygodniu:
  • codziennie do czwartku procesje Eucharystyczne wokół kościoła;
  • w środę –  Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;
  • w czwartek – Zakończenie obchodów Bożego Ciała, po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków;
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Nie ma postu;
  • w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 4. W Niedzielę – XII Niedziela Zwykła.
 5. Dziękuję wszystkim budowniczym ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała oraz wszystkim grupom parafialnym i wiernym za udział w procesji, oraz przystrojenie domów i okien. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Dziękuję członkom Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia – Matki Bożej Fatimskiej za ufundowanie nowej figury Matki Bożej Fatimskiej, stojącej na ołtarzu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia. Figura została poświęcona przed procesją w sobotę 13 czerwca, a która po dorobieniu podestu będzie noszona w procesjach. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na Świecie. W czerwcu połączone z nabożeństwami Czerwcowymi.
 8. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele, a o godz. 18.30 w kościele w Passie.
 9. W naszej parafii I-sze Komunie Święte odbędą się niedziele 11 i 18 października, a Rocznica I-szej Komunii Świętej – 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – prosimy o zgłoszenia wybranego terminu komunii.
 10. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 20 września br. o godz. 18.00. Bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Kard. Kazimierz Nycz.
 11. Planowana pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich (czerwiec – lipiec 2020 r.) ze względu na pandemię, by nie stracić wpłaconej zaliczki, została przeniesiona w tym samym terminie za rok – czyli na przełomie czerwca i lipca 2021 roku.
 12. W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy wejściu do kościoła, zostały zamontowane poręcze przy schodach. Zostały też oczyszczone wszystkie rynny na całym kościele. Dziękuję Panu Markowi Bielaczyc za udostępnienie podnośnika do prac na wysokościach a Panu Grzegorzowi organiście za pomoc przy oczyszczaniu rynien i udrożnieniu jednej z ponad 100 kg nieczystości i traw. Bóg zapłać.
 13. W ostatnim tygodniu ekipa polsko-grecka pod kierunkiem P. Piotra Madraka dokonała naprawy całej instalacji hydraulicznej i grzewczej w budynkach plebanijnych i katechetycznych. Bóg zapłać.
 14. Na połowę sierpnia br. mamy zaplanowaną poważną inwestycję tj. poprawienie orynnowania kościoła, zabezpieczenie dachu przed gołębiami oraz pomalowanie całej naszej świątyni na zewnątrz. Mile widziani sponsorzy.
 15. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem „Caritas”.
 16. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za zwiększone ofiary na tacę oraz wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. Dziękuję Panu Łęczyckiemu za ofiarę 100 zł na biały kamień ozdobny wysypany wokół zieleni obok kościoła. Bóg zapłać.
 18.  Dziękuję władzy i pracownikom Urzędu Miasta w Błoniu za wyrównanie ulicy Engelmana przed Bożym Ciałem na odcinku od ul. Poniatowskiego do wjazdu na teren składu budowlanego. Bóg zapłać. 
 19.  Dziękuję Panom kościelnemu i organiście za zabezpieczenie oczka wodnego. Bóg zapłać.
 20.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką i dewocjonalia.
 21.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 22. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Janinę Łasica-Świątek i Marka Wojciechowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…