Ogłoszenia Parafialne – 14.02.2021 r.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. 11 lutego, w XXIX Światowy Dzień Chorego w naszej parafii 67 osób przyjęło Sakrament Namaszczenia Chorych. Dziękuję osobom, które pomogły dojechać osobom niepełnosprawnym na ich uroczystość.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek i zachowanie min. 1,5 m odstępu od innych. Prosimy o zachowanie odległości i naprzemienne siadanie w ławkach. W naszym kościele limit to 60 osób na każdej Mszy Świętej.
 4. W tygodniu:
  • w środę – Środa Popielcowa,  początek Wielkiego Postu. Obowiązuje ścisły post. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem.
  • w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy wieczornej
 5. W Niedzielę I Niedziela Wielkiego Postu, o godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną oraz śpiewem suplikacji o ustanie koronawirusa.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 7. 14 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu początek Rekolekcji Wielkopostnych, które potrwają do środy (17.03.)  włącznie. Rekolekcję będzie głosił Ojciec Duchowny Dekanatu O. Stanisław Piętka – Franciszkanin.
 8. Zgodnie z tradycją kapłani odwiedzają zainteresowane rodziny z wizytami duszpasterskimi zwanymi kolędą. Ze względu na pandemię, odwiedzamy tylko te rodziny, które zaproszą księdza – tj. potwierdzą gotowość na wcześniej podane propozycje terminów odwiedzin podanych w ogłoszeniach parafialnych. Potwierdzenia będą przyjmowane na listach zrobionych przez sołtysów, czy wybrane osoby z danej ulicy, czy domu. Osoby, które nie będą mogły przyjąć kapłana w swoim domu, zapraszamy w środy po terminie kolędy na godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na modlitwę w intencji mieszkańców. Będzie można wtedy złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby parafii, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek na swój fundusz.
 9. Program kolędy:
  • 15.02. – w poniedziałek – od 16.30 ul. 3 Maja 5, Piłsudskiego 5
  • 16.02. – we wtorek – od 16.30 ul. Krótka, Kulisiewiczów, Engelmana (domki), Warszawska
  • 17.02. – w środę – Środa Popielcowa
  • 18.02. w czwartek – ul. Jaśminowa, Brzozowa, Okrężna, Łukasińskiego, Sochaczewska 9,
  • 19.02. – w piątek – od 16.30 ul. 3 Maja 16, Piłsudskiego 7
  • 20.02. – w sobotę – od 9.00 ul. Poniatowskiego 6, Sochaczewska (domki)
 10. Prosimy o dostarczenie list rodzin chętnych przyjąć kapłana.
 11. Prosimy też o kierowców, którzy przywiozą księży do oczekujących – wzorem lat ubiegłych. Dziękujemy kierowcom, którzy w minionym tygodniu przyszli z pomocą kapłanom: Piotrowi Bińkowskiemu, Katarzynie Nowakowskiej, Piotrowi Gołębiowskiemu, Januszowi Łęczyckiemu, Grzegorzowi Izbickiemu.
 12.  Kancelaria parafialna czynna tylko rano od 8.00 do 8.30.
 13.  W okresie pandemii Caritas parafialny nieprzerwanie pomaga osobom potrzebującym pomocy. Dziękujemy za ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas.
 14. Dziękujemy parafiance za przekazanie mebli do kancelarii parafialnej.
 15. W tym tygodniu otrzymaliśmy dokument potwierdzony przez ks. Kardynała Kazimierza Nycza o przyznaniu naszej parafii 1/3 nowej działki pozyskanej z ogrodów działkowych pod parafialny cmentarz.
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na Niedzielę. Bóg zapłać.
 17. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: albumy, modlitewniki oraz prasę katolicką i inne dewocjonalia.
 18. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Grzegorza Pawłowskiego, Andrzeja Eisenberger, Lidię Keller. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…