Ogłoszenia Parafialne – 13.12.2020 r.

 1. Dziś  III Niedziela Adwentu. Niedziela „radości”: róż zastępuje kolor fioletowy szat liturgicznych.  Początek rekolekcji Adwentowych w naszej parafii. Rekolekcje głosi ks. Ryszard Kowalski, salezjanin.
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 2420 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje noszenia maseczek a w naszym kościele limit to 60 osób na każdej Mszy Świętej.
 4. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła. Dzień pokutny okazja do spowiedzi rano od 7.30, a wieczorem od 16.30. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00.
  • we wtorek – zakończenie Rekolekcji Adwentowych, Msze jak w poniedziałek
  • w czwartek – początek bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego
 5. W Niedzielę IV Niedziela Adwentu.
 6. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Roraty. Podczas rekolekcji Roraty o godz. 8.00. Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami oraz z serduszkami za dobre uczynki do żłóbka Pana Jezusa.
 7. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 8. Trwa akcja zbiórki świątecznej produktów żywnościowych, słodyczy i  chemii gospodarczej dla osób potrzebujących pomocy oraz akcja „Gwiazdeczka” – paczka dla dzieci na święta. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom. Parafialny Caritas prosi o dostarczenie „Gwiazdeczek” do 20 grudnia. Dziękujemy również za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas lub „Gwiazdeczka”. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu były prowadzone prace remontowe w domu parafialnym: zostały wyremontowane i pomalowane korytarze przy kancelarii, klatka schodowa oraz zamontowane drzwi do ks. Proboszcza, oraz poprawione drzwi do ks. Prałata. W wieży kościoła zamontowano oświetlenie krzyża. Wszystkie prace zostały wykonane przez firmę zewnętrzną, która prowadziła wcześniejsze prace przy kościele.
 10. Do prezbiterium zostały zakupione dwie ikony Aniołów.
 11. Dziękuję za wszelkie ofiary na inwestycje przekazywane osobiście, wpłacane na konto parafii oraz zwiększone ofiary składane na tacę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom zarówno z parafii jak i wielu osobom spoza parafii.
 12. Przypominamy, że trwa okres grzewczy i opłaty za światło i gaz przekraczają 6 000 zł. miesięcznie.
 13. W przyszłym roku będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz naszej parafii, do którego przygotowujemy się: materialnie odnawiając świątynię oraz duchowo przez planowane Misje Święte w okresie Wielkiego Postu 2021 r.
 14. Pan organista roznosi opłatki po domach. Można je też nabyć w kancelarii lub zakrystii.
 15.  Dziękuję Panom Ciesielskim za naprawienie mechanizmu bramy. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 17. Pan kościelny po Mszach rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny jako pomoc świąteczną dla dzieci, albumowe wydanie kolęd ze zwyczajami świątecznymi oraz nowość Księgę Świąteczną z opowiadaniami, bajkami i kolędami, dodatkowo prasę katolicką i inne dewocjonalia.
 18.  Po Mszach ministranci rozprowadzają sianko na fundusz wakacyjny.
 19. Po Nowym Roku zgodnie z tradycją kapłani będą odwiedzać zainteresowane rodziny z wizytami duszpasterskimi, zwanymi kolędą. Ze względu na pandemię będziemy odwiedzać tylko te rodziny, które zaproszą księdza – tj. potwierdzą gotowość na wcześniej podane propozycje terminów odwiedzin, podanych w ogłoszeniach parafialnych. Potwierdzenia będą przyjmowane na specjalnych listach przez sołtysów, czy wybrane osoby z danej ulicy, czy domu. Ze względu na pandemię kapłani będą chodzić po rodzinach bez ministrantów. Osoby, które nie będą mogły przyjąć kapłana w swoim domu, zapraszamy w środy po terminie kolędy na godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na modlitwę w intencji mieszkańców. Będzie można wtedy złożyć tradycyjną ofiarę na potrzeby parafii, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek na swój fundusz.