Ogłoszenia Parafialne – 12.05.2024 r.

 1. Dziś –  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.30 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Świętej. Rocznica śmieci Bp. Władysława Miziołka (2000 r.)
 2. W tym tygodniu
  • w poniedziałek – Wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po terenie parafii.
  • we wtorek – Święto Św. Macieja Apostoła
  • w czwartek – Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika patrona Polski i metropolii
  • w sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego
 3. Za tydzień – Niedziela Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.30 druga grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Świętej. Zakończenie okresu wielkanocnego oraz spowiedzi i komunii wielkanocnej. Za odśpiewanie hymnu “O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można zyskać odpust zupełny
 4. Przez miesiąc maj Nabożeństwo Majowe połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i Ziemi Świętej o godz. 17.30. a w tym tygodniu dodatkowo nowenna do Ducha Świętego
 5. W środę po Mszy wieczornej próba dzieci komunijnych z 19.05.
 6. Spotkania dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania w środę 15.05. o godz. 17.00 grupa 5 a w piątek 17.05 o godz. 16.00 grupa 6.
 7. W piątek o godz. 20.00 w salce parafialnej odbędzie się katecheza dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 8. Dziękuję P. Grzegorzowi Góralczyk naszemu organiście za odnowienie i oczyszczenie ściany kościoła od strony ulicy Powstańców, pielęgnację drzew i krzewów między kościołem a plebanią, pomalowanie ławek, opryski na chwasty i drzewka owocowe oraz wymianę zamka do pomieszczeń plebanijnych. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi Ciesielskiemu z synem za uruchomienie oczka wodnego oraz naprawienie drzwi bocznych do kościoła w tym naprawę zamka. Bóg zapłać.
 10. Dziękuję Panu Włodkowi kościelnemu za wykoszenie traw wokół kościoła i plebanii.
 11. Dziękuję Paniom Marią za wystrój i posprzątanie kościoła oraz pielęgnację kwiatów. Bóg zapłać.
 12. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie kwiatów oraz świec ołtarzowych do kościoła. Bóg zapłać.
 13. Po Mszach p. Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia, albumy oraz Pismo Święte na upominki dla dzieci komunijnych i rocznicowych.
 14. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Skorupa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…