Ogłoszenia parafialne – 12.05.2019 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas rocznicowych. Rozpoczęcie Kwartalnych Dni o powołania do służby w Kościele. Taca na Seminarium Duchowne.
 2. W tym tygodniu:  w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Po Mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej z naszej parafii do parafii Świętej Trójcy. Nie ma Nabożeństwa Majowego o 17.30;  we wtorek – Święto  Św. Macieja, Apostoła; w czwartek – Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika  patrona Polski i metropolii; w piątek- po Mszy wieczornej spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców.
 3. Za tydzień V Niedziela Wielkanocy. W naszej parafii pierwsza grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Św. na Mszy o godz. 11.30. Prosimy parafian nie zainteresowanych uroczystością o  wybranie w Niedzielę  19.05. innych Mszy Świętych.
 4. W dniu wczorajszym (11 maja) czternastu klerykom udzielono święceń diokonatu, a 25 maja w bazylice archikatedralnej 19 diakonów otrzyma święcenia kapłańskie. Polecamy modlitwom nowych diakonów i neoprezbiterów.
 5. W tym tygodniu zakupiono do kościoła osiem ławek z planowanych osiemdziesięciu są one darem pierwszych sponsorów: Elżbiety i Janusza Łęczyckich, Felicji i Jarosława Magnuszewskich, Grzegorza i Barbary Bartosik oraz trzech anonimowych ofiarodawców. Bóg zapłać. Rozpoczęliśmy też generalną renowację ławek wokół kościoła której podjął się Pan Grzegorz  – nasz organista.
 6. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowe. Dzięki zmianie będziemy mieli więcej miejsc siedzących. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 7. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na Nabożeństwa kancelaria parafialna przez maj i czerwiec jest czynna od 17.00 do 17.30.
 8. W środę po Mszy wieczornej próba dla grupy dzieci komunijnych z 19.05. we wtorek i czwartek po Mszy wieczornej dla grupy z 26.05.
 9. W tym tygodniu spotkania Bierzmowanych grupy: D, E, C.
 10.  18 maja jest planowana pielgrzymka na Jasną Górę przez Odnowę w  Duchu Świętym.
 11. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch.  Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych proszę o szybki kontakt.
 12.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku. Od dziś mamy też bestseller – książkę kard. Waltera Kaspera „ Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem” którą możemy nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
 13.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.