Ogłoszenia Parafialne – 11.12.2022 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu – niedziela radości. Początek Dni Kwartalnych o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszki dla Kościołów na Wschodzie. Zebraliśmy łącznie 4070 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu:
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
  • w środę – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
  • w sobotę – Dodatkowa Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00 z Odnową w Duchu Świętym
 4. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. W naszej parafii początek Rekolekcji Adwentowych.
 5. Dziś po Mszach będą sprzedawane książki O. Józefa Augustyna, Jezuity-spowiednika, rekolekcjonisty, psychologa. Ofiary za książki posłużą na zakup dębowych drzwi wejściowych do kościoła w Passie.
 6. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele Roraty – Msze do Matki Bożej. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami i serduszkami za dobre uczynki na posłanie dla Dzieciątka Jezus.
 7. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 8. Przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego są wyłożone specjalne torby na pomoc dla potrzebujących na świąteczne paczki. Możemy też wpłacać ofiary na konto parafii z dopiskiem „Caritas” lub bezpośrednio do puszki z tyłu kościoła. Dziękuję za pierwsze paczki dla potrzebujących.
 9. Z tyłu kościoła są jeszcze wywieszone karteczki z podanym wiekiem i płcią dziecka na tradycyjne świąteczne „Gwiazdeczki” dla dzieci. Dziękuję za pierwsze „Gwiazdeczki”. Paczki przynosimy do 20 grudnia.
 10. Parafia włączyła się podobnie jak w zeszłym roku do akcji „Paczka dla Ukrainy”.
 11. Schola i ministranci roznoszą po domach opłatki na Wigilię. Ofiary za nie są przeznaczone na rehabilitację p. Grzegorza – naszego organisty, który miał udar. Opłatki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, Biblię rodzinną. Polecamy kalendarz na 2023 r. Są w sprzedaży świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia.
 13.  W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Janina Bargieł. Wieczny odpoczynek…