Ogłoszenia parafialne – 11.08.2019 r.

  1. Przypominamy, że miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu w naszej parafii nastąpiła zmiana godzin celebracji Mszy Św. Niedzielnych. Zamiast Mszy Świętych o godz. 11:30 i 13:00 – jest sprawowana Msza Święta o godz. 12:00. W kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10:00 – jest odprawiona  Msza Św. o godz. 11:00. Natomiast w dni powszednie Msze Święte celebrowane są bez zmian, czyli o  godz. 7:00 i o godz. 18:00. Kancelaria parafialna czynna:  w poniedziałki, środy i piątki od 17:00 do 18:00, we wtorki i czwartki od 7:30 do 8:00.
  2. We wtorek 13.VIII. po Mszy wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą przeprowadzimy z kościoła Świętej Trójcy do naszego kościoła. Zachęcamy do tego, aby wziąć udziału w tej procesji, dając świadectwo miłości wobec Matki Najświętszej, szczególnie w czasie, gdy doświadczamy ohydnych profanacji Jej Najświętszego wizerunku.
  3. W czwartek 15.VIII. obchodzimy i przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00 , 10:00 i 18:00. W kościele w Passie Msza Święta o godz. 11:00.
  4. W dniach od  19 do 22 września br. planowana jest 4-dniowa pielgrzymka autokarowo-promowa „Odyseja Północy” do Szawli, Rygi i Sztokholmu, czyli na Litwę, Łotwę i do Szwecji. Zainteresowanych zapraszamy do zapisów w zakrystii po każdej Mszy Św. Tych, którzy zapisali się już na tę pielgrzymkę prosimy o to, aby od poniedziałku wpłacali do     Ks. Proboszcza zaliczkę w wysokości 500 zł. Można to uczynić w kościele po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej.
  5. Dziękujemy Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
  6. Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem przedstawiciele naszej scholi parafialnej zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny. Bóg zapałać za przekazane dla nich wsparcie.
  7. Po zakończeniu Mszy Świętej Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką. Obok albumów o Papieżu i Biblii dla dzieci, dostępna jest także w cenie 10 zł, bardzo ciekawa seria – „Wszystko o…” : Matce Bożej, Dekalogu, Sakramencie Bierzmowania, Spowiedzi i Bł. Ks. Jerzym Popiełuszce. Do nabycia są również kalendarze na rok 2020 – Maryjny i Wileński.