Ogłoszenia parafialne – 10.05.2020 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna.
 2. Tydzień temu po Mszach zbieraliśmy do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie. Bóg zapłać za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom – w parafii zabraliśmy 645 zł, a w Passie 55 zł.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 59 osób. 
 4. W tym tygodniu: 
  • w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Z racji pandemii nie będzie tradycyjnej procesji z parafii Świętej Trójcy do naszej. Matka Boża pozostanie przez maj w parafii Św. Trójcy.
  • w czwartek –  Święto Św. Macieja, Apostoła
  • w sobotę – Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii.
 5. W Niedzielę – VI Niedziela Wielkanocy.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju i czerwcu połączone z nabożeństwami Majowymi i Czerwcowymi Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 7. W maju codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w naszym kościele, a o godz. 18.30 w kościele w Passie. Prosimy o przystrojenie wszystkich kapliczek na terenie parafii, a tam, gdzie to możliwe o tradycyjne majówki z zachowaniem wymogów epidemiologicznych.
 8. Ze względu na przedłużający się czas pandemii koronawirusa w Polsce I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na niedziele: 11 i 18 października, a Rocznica na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – zgłoszenia wyboru terminu będą przyjmowane od czerwca.
 9. W naszej parafii została zakończona budowla schodów do kościoła i przebudowa wejścia do naszej świątyni, a w najbliższym czasie zostaną zamontowane balustrady przy schodach oraz zostaną wyremontowane pozostałe wejścia i podjazdy do kościoła. Czeka nas jeszcze montaż 5 kolejnych okien do kościoła w Passie – zadatkowanych przed pandemią koronawirusa.
 10. W minionym tygodniu zostały zakupione iglaki, posadzone przy schodach oraz wzdłuż ogrodzenia od strony ul. Powstańców. Prace wykonał Pan Grzegorz nasz organista. Bóg zapłać. Zakupione też zostały pelargonie.
 11. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Można składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii na pomoc dla najbardziej potrzebującym w czasie pandemii z dopiskiem „Caritas”. W ostatnim tygodniu zostały przekazane kolejne paczki żywnościowe dla rodzin z naszej parafii oraz potrzebującym z sąsiednich parafii gdzie nie jest prowadzona akcja pomocy. Została też zakupiona żywność na kolejne paczki.
 12. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za zwiększone ofiary na tacę oraz wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Szczególnie dziękuję za anonimową ofiarę przekazaną osobiście w wysokości 5 000 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. Dziękuję zatroskanym gościom przychodzącym do naszego kościoła za wydrukowanie przypomnień na wszystkie nowe ławki z informacją o niestawianiu nóg na klęcznikach. Bóg zapłać.
 14.  Są wolne intencje mszalne od czerwca do końca roku.
 15. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia. W sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia – w tym książka „Wszystko o Prymasie Stefanie Wyszyńskim”.
 16. Dziękuję Panom kościelnemu i organiście za wykoszenie trawy i posprzątanie całego terenu kościelnego. Bóg zapłać.
 17. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 18. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszą zmarłą parafiankę: śp. Stefanię Młot. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…