Ogłoszenia Parafialne – 1.08.2021 r.

 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. I-sza Niedziela Miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 18.00 Msza Św. w intencji powstańców z udziałem władz samorządowych i lokalnych. Po Mszy złożenie wiązanek pod pomnikiem powstańców obok kościoła. Taca na potrzeby parafii.
 2. W tygodniu:
  • w poniedziałek – Można zyskać odpust “Porcjunkuli” za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary
  • w środę – Wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, Kapłana – patrona proboszczów i spowiedników
  • w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego, I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  • w sobotę –  I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca
 3. W Niedzielę – XIX Niedziela Zwykła.
 4. W Niedziele wakacyjne nastąpiła zmiana porządku Mszy zamiast Mszy o godz.11.30 i 13.00 będzie Msza o godz. 12.00
 5. Zmiana godzin kancelaryjnych – kancelaria czynna jest tylko: w poniedziałki, środy i piątki od 17.00, a we wtorki i czwartki rano od godz. 8.00.
 6.  W terminie od 14.08. do 27.08. odbędzie się zaległa Pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, w tym do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca zainteresowanych i zapisanych na wyjazd prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 7. W październiku – od 7 do 10, planowany jest wyjazd pielgrzymkowy “Szwajcaria Saksońska i Czeska” – 4 dni. Informacje u ks. Proboszcza. Dokładny program wyjazdu jest wywieszony w gablocie parafialnej.
 8.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki.
 9. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła. Bóg zapłać.
 10.  W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Teresa Szybowska.  Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…..