Ogłoszenia parafialne – 09.02.2020 r.

 1. Dziś – V Niedziela Zwykła. Taca na potrzeby parafialne.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Scholastyki, Dziewicy
  • we wtorek – Światowy Dzień Chorego, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
  • w piątek – Święto Św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, patronów Europy
 3. W Niedzielę – VI Niedziela Zwykła. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych
 4. W naszej parafii ostatni tydzień kolędy. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłanów w minionym tygodniu. Bóg zapłać.
 5. Program kolędy na najbliższe dni jest następujący:
  • w poniedziałek – 10.02. od godz. 16.30 Błonie ul. 3 Maja 5
  • Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie oraz parafian z nowo powstałych ulic prosimy o indywidualne umówienie się z kapłanami na wizytę duszpasterską.
 6. 11 lutego we wtorek – Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii na Mszy o godz. 18.00 będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Na Mszę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze, samotne. Prosimy też, by osoby zmotoryzowane dopomogły przyjechać na tę Mszę osobom niepełnosprawnym, starszym z rodziny czy sąsiadom. Przed Mszą od godz. 17.30 okazja do spowiedzi. Po Mszy parafialny Caritas zaprasza chorych na spotkanie przy herbatce do sali z tyłu domu parafialnego.
 7. W minionym tygodniu został przeprowadzony remont zakrystii, toalety i korytarza przy kościele przez Pana Grzegorza – naszego organistę. Bóg zapłać. Został też naprawiony zegar obok ołtarza Prymasa Tysiąclecia.
 8. Od 22 do 29 marca br. w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne – drugie w historii parafii, połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi. Misje poprowadzi ks. Dariusz Kowalski.
 9. W Niedzielę 22 marca o godz. 13.00 planowane jest Bierzmowanie, które udzieli naszej młodzieży ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Osoby dorosłe, które pragną przystąpić do Bierzmowania, są proszone o zapisy u ks. Pawła.
 10. W dniach 27.06 – 10.07.2020 roku jest planowana 14-dniowa pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich. Program na stronie internetowej parafii TUTAJ i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.
 11. Od 30 kwietnia do 3 maja br. grupa uczęszczająca na „Katechezy dla dorosłych” organizuje pielgrzymkę na Białoruś. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii TUTAJ i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapisy u ks. Pawła.
 12. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę, albumy, książki i modlitewniki, różańce. Szczególnie polecamy nowość z serii „Wszystko o…” – O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 14.  W tym tygodniu:
  • 5 lutego w Łodzi w Łagiewnikach pożegnaliśmy zmarłego O. Andrzeja Kuśnierskiego – byłego Dziekana i proboszcza Niepokalanowa
  • oraz nasze parafianki: 6 lutego – Lidię Kurpios, a 7 lutego – Danutę Oziemską.
  • Polecamy zmarłych modlitwom parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…