Ogłoszenia parafialne – 02.02.2020 r.

 1. Dziś – I Niedziela Miesiąca. Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Dzień Życia Konsekrowanego. Taca na zakony klauzurowe. Na początku wszystkich Mszy – poświęcenie gromnic. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna z gromnicami w kościele.
 2. Tydzień temu po Mszach Św. nasza Schola zbierała do puszek na sprzęt nagłośnieniowy. Schola dziękuję za 2200 zł., które zebrali – co pomogło zakupić kolumny i końcówkę mocy. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu:
  • w środę – Wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy;
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 4. W Niedzielę – V Niedziela Zwykła. Taca na potrzeby parafialne.
 5. W naszej parafii trwa kolęda, czyli wizyty duszpasterskie. Wzorem ubiegłego roku bardzo prosimy, by na 15 minut przed wyznaczonym terminem, osoba zmotoryzowana przyjechała po księdza i ministrantów. Dziękuję kierowcom: min. Agacie Adamaszek, Magdalenie Jasińskiej, Pawłowi Dziklińskiemu, Mariuszowi Olędzkiemu, Kazimierzowi Kornackiemu, Janowi Kostarskiemu, którzy odpowiedzieli pozytywnie na prośbę i dowieźli kapłanów na czas. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłanów w minionym tygodniu. Bóg zapłać.
 6. Program kolędy na najbliższe dni jest następujący:
  • w poniedziałek – 3.02. od godz. 16.30: Błonie ul. ul. Poniatowskiego 4 i 6;
  • we wtorek – 4.02. od godz. 16.30: Błonie ul. Piłsudskiego 3 i 5, ul. 3 Maja 14;
  • w środę – 5.02. od godz. 16.30: Błonie ul. Piłsudskiego 7 i 3 Maja 18;
  • w czwartek – 6.02. od godz. 16.30: Błonie ul. Sienkiewicza 8 i 11;
  • w piątek – 7.02. od godz. 16.30 Błonie ul. 3 Maja 16;
  • w sobotę – 8.02. od godz. 9.00 Błonie ul. Warszawska;
  • w poniedziałek – 10.02. od godz. 16.30 Błonie ul. 3 Maja 5 (koniec kolędy).
  • Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie oraz parafian z nowo powstałych ulic prosimy o indywidualne umówienie się z kapłanami na wizytę duszpasterską.
 7. 11 lutego we wtorek – Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii na Mszy o godz. 18.00 będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Na Mszę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze, samotne. Prosimy też, by osoby zmotoryzowane dopomogły przyjechać na tę Mszę osobom niepełnosprawnym, starszym z rodziny czy sąsiadom. Przed Mszą od godz. 17.30 okazja do spowiedzi. Po Mszy parafialny Caritas zaprasza chorych na spotkanie przy herbatce do sali z tyłu domu parafialnego.
 8. Od 22 do 29 marca br. w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne – drugie w historii parafii połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi. Misje poprowadzi ks. Dariusz Kowalski.
 9. W Niedzielę 22 marca o godz. 13.00 planowane jest Bierzmowanie, które udzieli naszej młodzieży ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Osoby dorosłe, które pragną przystąpić do Bierzmowania, są proszone o zapisy u ks. Pawła.
 10. W dniach 27.06 – 10.07.2020 roku jest planowana 14-dniowa pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich. Program na stronie internetowej parafii (szczegóły tutaj) i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapisy u ks. Proboszcza.
 11. Od 30 kwietnia do 3 maja br. Grupa uczęszczająca na “Katechezy dla dorosłych” organizuje pielgrzymkę na Białoruś. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie www parafii (więcej informacji tu). Zapisy u ks. Pawła.
 12. Dziękuję za ofiarę 500 zł na kościół Państwu Markowi i Iwonie Krzesińskim Bóg zapłać.
 13. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę, albumy, książki i modlitewniki oraz świece gromniczne. Szczególnie polecamy nowość z serii “Wszystko o…” O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii.
 14. Dziękujemy P. Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.