Ogłoszenia parafialne – 01.09.2019 r.

 1. Dziś  XXII Niedziela Zwykła – pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Taca na pokrycie zadłużenia parafii i kościoła w Passie (razem ponad 52 000 zł.)
 2. W tym tygodniu: w poniedziałek – rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego Mszą Świętą o godz. 8.00; we wtorek – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła; w piątek – I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00; w sobotę – Msza Św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca.
 3. Za tydzień XXIII Niedziela Zwykła. Taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 4. Są wolne intencje Mszalne w najbliższe Niedziele. Zachęcamy też do zamawiania Mszy Gregoriańskich za naszych bliskich zmarłych.
 5. Burmistrz Błonia, Rada Miejska oraz Dyrektor Centrum Kultury zapraszają dziś na uroczystości związane z 80 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Obchody rozpocznie Msza Święta o godz. 18.00 w kościele Świętej Trójcy.
 6. W tym tygodniu został pomalowany przedsionek naszego kościoła przez p. Grzegorza naszego organistę, zostało zrobione odwodnienie kościoła w Passie oraz poprawiona konstrukcja dachowa świątyni przez P. Cezarego Pyraka.
 7. Pod koniec września do kościoła zostaną zakupione kolejne ławki. Koszt jednej to 1 000 zł. Dziękuję P. Felicji i Jarosławowi Magnuszewskim za ufundowanie kolejnych dwóch ławek oraz P. Zofii Sibińskiej za ofiarę na 1/2 ławki. Bóg zapłać. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 8. Od dzisiejszej Niedzieli porządek nabożeństw powraca do przedwakacyjnego, Msze w kościele parafialnym o godz. 8.00. 10.00, 11.30, 13.00  i 18.00  A w kościele w Passie pozostaje w Niedzielę Msza o godz. 11.00.
 9. We wrześniu (19 – 22) planowana jest 4 dniowa pielgrzymka autokarowo-promowa „Odyseja Północy”  do Szawle, Rygi i Sztokholmu. Czyli Litwy, Łotwy, Szwecji.  Zainteresowanych zapraszam do zakrystii, z zaliczką 500 zł.
 10. Nasza parafia otrzymała specjalne błogosławieństwo od Papieża Franciszka widoczne przy ołtarzu. U ks. Proboszcza są też do odebrania błogosławieństwa Papieża Franciszka dla uczestników pielgrzymki, zamówione podczas wyjazdu do Włoch.
 11.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką, książki oraz kalendarze na rok 2020 – Maryjny i Wileński.
 12. Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.  Bóg zapłać.