Ogłoszenia Parafialne – 24.03.2019 r.


Ogłoszenia Parafialne – 24.03.2019 r.

Dziś III Niedziela Wielkiego Postu.

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Na Mszy o godz. 8.00 modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych i osób, które jutro podejmą – Duchową adopcję dziecka poczętego. Dziś po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych z grupy która przystąpi do I Komunii 19 maja. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30
 2. Tydzień temu w Niedzielę – Dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes” – po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek dla misjonarzy. Zebraliśmy 2208 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu: w poniedziałek Uroczystość Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy o godz. 18.00 odbędzie się przyrzeczenie i odnowienie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;  w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych po Mszy wieczornej.
 4. Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych z grupy, która przystąpi do I Komunii – 26 maja. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 5. W tym tygodniu zostały zmienione dekory nad tabernakulum i Jezusem Miłosiernym w kościele (z „upadłych aniołków” na eucharystyczne), w kaplicy Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia został zainstalowany dodatkowy kinkiet oraz obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy zyskał nowe obramowanie i oświetlenie. Od minionego poniedziałku są realizowane prace nad ogrodzeniem przy obu parkingach oraz powstaje nawa salka spotkań z wejściem z lewej antresoli nad kaplicą Św. Judy Tadeusza. Prowadzone były też prace związane z porządkowaniem zieleni.
 6. Od V Niedzieli Wielkiego Postu  (7.04.) w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne potrwają do środy włącznie (10.04.). Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach w Niedzielę oraz od poniedziałku do środy na Mszach: 7.00 i 17.00 dla dorosłych, 8.30 dla dzieci i młodzieży z klas V – VIII i III gimnazjum, 10,30 dla dzieci 0 – IV oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i studentów. Nauki głosić będzie Ojciec Franciszkanin Ryszard Koczwara z Warszawy.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 – Msza z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 8. W piątek 12 kwietnia o godz. 18.30 tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Błonia. W tym roku z naszej parafii do parafii Świętej Trójcy.
 9. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 10. Na tablicy ogłoszeń są wywieszone listy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania podzielonych na 6 grup wraz z terminami spotkań. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z terminami spotkań. W tym tygodniu spotkanie grup C, D, E. Odpowiedzialnym za przygotowanie do Bierzmowania jest ks. Paweł.
 11. W kaplicy Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Prosimy o artykuły spożywcze, słodycze, chemię gospodarczą oraz artykuły gospodarstwa domowego. Dziękujemy za pierwsze dary. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
 12. Przy wystawionym do adoracji krzyżu na końcu świątyni mamy puszkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a na ścianie puszki na jałmużnę wielkopostną – pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. 
 13. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch. Proszę o kontakt osoby, które nie były na spotkaniu przed wyjazdowym. Zainteresowanych zaprasza po Mszach ks. Proboszcz.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza paschały i ozdobne świece „Caritasu” na wielkanocne stoły, (wzory świec są pod obrazem Jezusa Miłosiernego) oraz  prasę katolicką i album o Papieżu Franciszku.
 15.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.