Ogłoszenia Parafialne – 17.03.2019 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes – po Mszach zbiórka do puszek dla misjonarzy. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30
 2. W tym tygodniu:

– w wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

– w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 a dla dorosłych po Mszy wieczornej.

 1. Za tydzień III Niedziela Wielkiego Postu. Na Mszy o godz. 8.00 będziemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i osób, które podejmą w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Duchową adopcję dziecka poczętego. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych z grupy która przystąpi do I Komunii 19 maja.
 2. W dniu 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odbędzie się w naszej parafii przyrzeczenie i odnowienie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Materiały pomocnicze na stoliku w Kościele i w gablocie.
 3. W tym tygodniu zostały zakończone prace malarskie i remontowe w kościele. Rozpoczęły się też prace związane z porządkowaniem zieleni wokół plebanii. Prace prowadzi p. Grzegorz nasz organista. Bóg zapłać.
 4. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 5. Od V Niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Głosić je będzie Ojciec Franciszkanin Ryszard Koczwara z Warszawy.
 6. Na tablicy ogłoszeń zostały wywieszone listy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania podzielonych na 6 grup wraz z terminami spotkań. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z terminami obowiązkowych spotkań. W tym tygodniu spotkanie grup D, E, F.
 7. Od dzisiejszej niedzieli w kaplicy Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących. Prosimy o artykuły spożywcze, słodycze, chemię gospodarczą oraz artykuły gospodarstwa domowego.
 8. Przy wystawionym do adoracji krzyżu na końcu świątyni mamy puszkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, a na ścianie puszki na jałmużnę wielkopostną.
 9. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch. Proszę o kontakt osoby, które nie były na spotkaniu przed wyjazdowym. Zainteresowanych zaprasza po Mszach ks. Proboszcz.
 10. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku. Polecamy album jako cenny prezent dla bliskich.
 11. Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.